समाचार

विदेशबाट फर्केका आफ्नै साथीको ज्या’न लिए लिम्बुले

झापा – झापाको शिवसताक्षीमा लेनदेन निहुँमा आफ्नै साथीको ज्या’न लिएको आ’रोपमा एक युवा पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्ने अभियुक्त शिवसताक्षी नगरपालिका–८ का ३२ वर्षीय मनकुमार लिम्बू हुन् । उनले बहराइनबाट छ महिनाअघि फर्केका शिवसताक्षी नगरपालिका–११ का आफ्नै साथी २९ वर्षीय गोमनसिंह मगरको दुई दिनअघि जङ्गलमा लगी घटना घटाएको प्रहरीले जनाएको छ ।

दुवैबीच लेनदेन वि’वाद रहेको कारण यस्तो गरेको खुल्न आएको छ । घटना हुने दिन साँझतिर हावा खा’न जाऔँ भनी मृ’तककै मोटरसाइकलमा चढेर जङ्गलतिर जाने क्रममा गु’डिरहेको मोटरसाइकलमै पछाडिबाट ज्या’न लि’एको अभियुक्त लिम्बूले वयान दिएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय झापाका प्रवक्ता राकेश थापाले बताए ।

प्रहरीले अभियुक्त लिम्बूलाई शुक्रबार प’क्राउ गरी अनुसन्धान र कारबाही प्रक्रिया अघि बढाइसकेको जनाएको छ । प्रहरीले घटनास्थल वरपरबाट मृ’तकले चलाएको मोटरसाइकल, आइफोन, र अभियुक्तले प्रयोग गर्दै आएको मोबाइल फोन बरामद गरेको छ । प’क्राउ परेका लिम्बू र मृत्तक मगर मिल्ने र नजिकका साथी भएको प्रहरी अनुसन्धानबाट खुलेको छ ।

जिल्ला प्रहरी कार्यालय झापाका अनुसार नयाँ फोन नम्बरबाट फोन गरेर मगरलाई लिम्बूले भेट्न ब थिए । तर मगरको श’व बुधबार बिहान करिब १० बजे शिवसताक्षी ११ सताक्षीधाम जाने भित्री सडकमा भेटिएको थियो । सूचना पाए लगत्तै प्रहरीले विशेष टोली बनाएर घटनाको अनुसन्धान थालेको थियो ।

लिम्बूले चलाउने मोबाइल फोन तथा ह त्यामा प्रयोग गरिएको क’र्द खोलामा फा’लेको र पछि प्रहरीले स्काभेटर प्रयोग गरेर ती सामान बरामद गरेको थियो । लिम्बूले चलाउने गरेको मोटरसाइकल पनि जं’गलमा ल’डेको अवस्थामा भेटिएको थियो ।

ज्या’न लिएको अभियोग लागेका लिम्बूलाई आइतबार जिल्ला अदालत झापाबाट म्याद थप गर्ने तयारी भइरहेको प्रहरीले जनाएको छ । लिम्बू ज्या’न लिएको प्रमाणित भए मुलुकी फौ’ज’दारी सं’हिता २०७४ को परिच्छेद १२ ज्या’न स’म्बन्धी कसुरको दफा १७७ बमोजिम जन्म कै’दसम्मको सजाय हुन सक्ने जिल्ला प्रहरी कार्यालय झापाले जनाएको छ ।

Related Articles

Back to top button
Close