समाचार

बिकासका बाधक भनेको पर्टिको पछि लाग्ने 30 लाख लम्पट कार्यकर्ता हुन: डा. भिमार्जुन आचर्य

काठमाडौं । संविधानविद् डा. भीमार्जुन आचार्यले पार्टीका नेताहरुको,पछि लाग्ने लाखौं लम्पट कार्यकर्ता यो देशको संवृद्धिको बाधक भएको,बताएका छन् ।”प्राइम टिभीको एक कार्यक्रममा शनिबार बोल्दै उनले पार्टीको पछि लाग्ने विभिन्न पार्टीका झण्डै ३० लाख कार्यकर्ता नै यो देशको विकासको बाधक,हो भनेका,हुन् ।

“उद्यम नगरेर पार्टीको पछि लाग्ने यस्ता कार्यकर्ताका कारण मुलुकको विकास हुन नसकेको डा. आचार्यको आशय देखिन्छ । यो देशमा दलका कार्यकर्ताभन्दा धेरै सर्वसाधारण नागरिक छन् भन्ने कुरा बिर्सिन हुन्न भन्दै उनले भने, ‘त्यही नै यो देशको प्रगतिको बाधक हो । मैले भन्दै पनि आएको छु, लाखौंलाख संगठित सदस्य भएको फाइदा नेताहरुले उठाउँदै आएका”छन् ।

“दलका कार्यकर्तालाई छोडेर जनता सडकमा उत्रिए पनि उहाँहरु कहाँ पुग्नुहुन्छ ? भन्दै आचार्यले प्रश्न गरे । उनले दलका नेताहरुले जे भन्यो त्यही जनताले मान्छन् भन्ने कुरा गलत हो भन्दै नेपाली जातिमा सह,नशीलता बढि भएकाले मात्रै सहेका हुन, तर अति भएपछि”बि,द्रोह गर्छन भने ।

“उनले अहिलेका भ्रष्ट र नालायक नेताहरुलाई जनताले चाँडै नै लखेट्ने पनि दावी गरे । आचार्यले भने, गफ दिने, भाषण गर्ने, जनतालाई कुनै सुविधा नदिने, संविधानमा भएको कुरा कार्यान्वयन नगर्ने हो भने उनीहरुको लखेटिने दिन मैले निकै नजिक”देख्छु ।’

“अति भएपछि जनता सडकमा आउने बताउँदै आचार्यले विगतमा पनि पार्टीका नेताहरुको आव्हानका कारण नभई अति भएपछि जनताले प्रतिरोध गर्ने बताए । अहिलेको संघीय व्यवस्था र दलका नेताहरुको कार्यशैलीका कारण मुलुक आर्थिकरुपमा धरासायी अवस्थामा पुगेको, जनता महामा,रीका खान नपाएर भोकै बस्नुपरेको, आ,त्मह,त्या गर्नु परेको, तर नेताहरु आफ्नो सुखसुविधामा लिप्त रहेको आ,रोप”लगाए ।

Related Articles

Back to top button
Close