समाचार

बर्दीमा ह’तियार बोकेर मान्छे मा’र्छु भन्दै टिकटिक बनाएका प्रहरी जवानको गयो जागिर

काठमाडौँ। बर्दिमा टिकटक बनाउने एक शसस्त्र प्रहरी जवानलाई जागिरबाट निकालिएको छ । बर्दीमा हति’यार बोकेर टिकटक बनाएका सशस्त्र प्रहरी जवान बलबहादुर परियारको सोमवार नियुक्ति बदर गरिएको हो ।

एपीएफका अनुसार उनले बर्दी लगाएर मान्छे मार्छु भन्दै टिकटिकमा भिडियो बनाएका थिए । उनको उक्त टिकटक भिडियो भाइरल बनेको थियो ।

बर्दीमा ह’तियारसहित टिकटक बनाएको भिडियोका कारण उनको नियुक्ती बदर गरिएको जनाइएको छ । उनी चैतको दोस्रो साता तालिम सकेर फिल्डमा खटिएका थिए।

लकडाउनले घरमै बस्दा पटक–पटकको यौ-न सम्पर्कले हैरान भए, सरकार मद्धत गर [भिडियोसहित]

काठमाडौ । नेपाल लगायत विश्वभर कोरोना महामारी डरलाग्दो बन्दै गएको छ । अहिले विश्वभर कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) का कारण २३ लाख भन्दा धेरै संक्रमित भएका छन् । ज्यान गुमाउनेहरुको संख्या १ लाख ६० हजार भन्दा धेरै रहेको छ । नेपालमा पनि ३१ जना संक्रमित भए तर ३ जना निको पनि भैसकेका छन् । अहिले नेपाल लगायत विश्वका धेरै सरकारहरुले लकडाउन गरेका छन् । यस्को प्रभाव कम गर्नका लागि विभिन्न सरकारले आ–आफ्नै तरिकाले लकडाउन गरेका छन् । शीर्षकसँग सम्बन्धित भिडियो यही अपलोड गरेका छौ । क्लिक गरेर हेर्न सक्नुहुनेछ ।

कोरोनाभाइरसको कारण विश्वका धेरैजसो देशहरूमा लकडाउन लागू गरिएको छ । नेपालमा बैशाख १४ गतेसम्म लकडाउन लागु हुँदा भारतमा पनि लकडाउनको म्याद ३ मे सम्म बढाइएको छ । यस समयमा मानिसहरू घरहरूमा बन्द छन् । कोरोना फैलावटलाई ध्यानमा राख्दै सरकारले यी कदम चालेका हुन् । लकडाउनको कारण मानिस दैनिक आवश्यकताका बारेमा चिन्तामा छन् । तर केही अफ्रिका लगायत देशहरूमा महिलाहरूले लकडाउनका कारण धेरै चुनौतीहरूको सामना गरिरहेका समाचार बाहिर आएका छन् ।

अहिले घरमा बन्द भएकाहरु टिभी, मोबाइल, इन्टरनेट बाहेक आफ्नो यौ न जीवनको आनन्द पनि लिइरहेका छन् । नेपालमा अहिले ‘अभागीले विहे गरेको समयमा भुकम्प आउँछ, भाग्यमानीले गर्दा लकडाउन हुन्छ’ भनेर ब्यङ्ग्य गर्ने गरिएको छ । यसमा कसैले पनि आशंका गर्न सक्दैन कि मान्छेहरु आफ्नो इच्छा अनुसार हर सम्भव कायर्हहरु गरिरहेका छन् । तर नेपालीमा नै ‘धेरै खायो भने चीनी पनि गुलीयो हुन्छ’ भन्ने अर्को उखान पनि रहेको छ । यस्तै घटना अहिले बाहिर आएको छ । अफ्रिकी मुलुकहरुमा पुरुषहरुले अत्याधिक यौ न चाहना राख्दा त्यहाँका महिलाहरु चिन्तामा परेका छन् । दिन रात आफ्ना पतिले बारम्बार गरिरहेको यस हर्कतले दुःख पाइरहेकी एउटी महिलाको पिडा अहिले सामाजिक सञ्जालमा भाइरल भएको छ ।

Related Articles

Back to top button
Close