समाचार

धारा छुन नदिएपछि क्वारेन्टाइनबाट नदीमा नुहाउन गएका युवक ….

बेनी : नुहाउने क्रममा म्याग्दी नदीमा बेपत्ता भएका क्वारेन्टाइनमा बसेका युवाको ६ दिनपछि शव फेला परेको छ। मालिका गाउँपालिका–६ दरवाङको छ्यारछ्यारेस्थित क्वारेन्टाइनमा बसेका धवलागिरी गाउँपालिका–७ धारापानीका १९ वर्षीयराजेश थापा जेठ २०गते बेपत्ता भएका थिए। थापाको शव आइतबार दरवाङ्कै बाङ्गेपहिरो स्थित म्याग्दी नदी किनारमा फेला परेको मालिका–६ का वडा अध्यक्ष सन्तोष सुवेदीले जानकारी दिए। स्थानीयबासीले धारामा नुहाउन नदिएपछि म्याग्दी नदीमा नुहाउन गएका थापा पौडी खेल्ने क्रममा बेपत्ता भएका थिए। भारतबाट आएर बेनीक क्वारेन्टाइनमाबसेकाउनको पीसीआर विधिबाट कोरोना परीक्षण गर्दा रिपोर्ट नेगेटिभ आएपछि दरवाङ सारिएको थियो। थापाको शव परीक्षणका लागिबेनीस्थितअस्पतालमा ल्याउने तयारी भएको छ। उनको खोजीमा सशस्त्र प्रहरीको गोताखोरको टोली समेत ल्याए पनि सफल भएका थिएनन्। थापा छमहिनाअघि रोजगारीका लागि भारत गएका थिए। कोरोनाको

जोखिम र लकडाउनका कारण रोजीरोटी गुमेपछि भारतीय सिमानामा आएका उनलाई उद्दार गरेर बेनी ल्याइएको छ। क्वारेन्टाइन स्थापना भएको जनप्रिय माविको भवनमा घेराबार छैन्। आफन्तले भने कमजोर सुरक्षा रव्यवस्थापकीयलापरबाहीका कारणउनको ज्यान गएको बताएका छन्।प्रमुख जिल्ला अधिकारी ज्ञाननाथ ढकालसहितका सुरक्षा अधिकारीले छ्यारछ्यारेको क्वारेन्टाइनलाई २० गते नैदरवाङको उपल्लो बजारमा रहेका जनप्रिय माविको भवनमा सारेका थिए। हालसम्म म्याग्दीका १७९ जनाको स्वाब संकलन गरेर पीसीआर विधिबाट कोरोना परीक्षण गर्न पोखरास्थित प्रयोगशालामा पठाइएको स्वास्थ्य कार्यालयले जनाएको छ। भारतबाट आएका २ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ। उनीहरुको बेनीस्थित आइसोलेसनमा उपचार भइरहेको छ। २१ जनाको रिपोर्ट आउन बाँकी छ। १५६ जनामा कोरोना संक्रमण नभएको पुष्टि भएको स्वास्थ्य कार्यालयका प्रमुख एकनारायण लम्सालले बताए।

Related Articles

Back to top button
Close